Here are the results for the Smyrna High School spring sports games for May 2 through May 7:

Baseball (11-4)

May 2

Smyrna 14, Red Lion 1

WINNING PITCHER Larry Voss, 5 strikeouts

Golf (2-8)

May 2 (low score wins)

Smyrna 203, Laurel 235

MEDALISTS Joe Deladvitch, 47

May 6

Woodbridge 211, Smyrna 215 (low score wins)

SCORING Eric Schmeusser 50, Kevin Polk 54, Joe Deladvitch 55, Hayden Lloyd 56; Russell Poole 59, Jordan Yeomans 62.

Boys Lacrosse (9-4)

May 2

Smyrna 12, Red Lion 3

GOALS Tyler Matthews 3, Darren Lawson 2, Andrew Gilbert 2, Matt Marthaler 1, Jordan Kiger 1, Joseph Russillo 1

ASSISTS Andrew Gilbert 3, Jordan Kiger 2, Ian Koska 2, Tyler Matthews 1, Darren Lawson 2

SAVES Colin Hoveln 7

Girls Soccer (8-4)

May 2

Smyrna 9, Laurel 0

GOALS Stacey Staley 3, Nnennaya Okorie 2, Allison Hubert 1, Annalisa Trabaudo 1; Samantha Greim 1, Andrea Davis 1

ASSISTS Shannon Strosser 2, Maureen Hossler 2, Brianna Distler 1, Katelynn Fuhr 1, Annalisa Trabaudo 1, Stacey Staley 1, Andrea Davis 1

SAVES Kayla Kennedy 1

May 7

Smyrna 2, Milford 1

GOALS Andrea Davis 1, Maureen Hossler 1

ASSISTS Stacey Staley 1, Nnennaya Okorie 1

SAVES Kayla Kennedy 8

Softball (3-10)

May 2

Red Lion 6, Smyrna 3

May 6

Sussex Central 13, Smyrna 0

Boys Tennis (0-14)

May 2

Sussex Central 4, Smyrna 1

RESULTS First singles Josh Allison won by forfeit; Second singles Austin Flowers lost 2-6, 4-6; Third singles Zach Tilley lost 1-6, 0-6; First doubles David Gonzalez/Andy Zheng lost 0-6, 0-6; Second doubles Parker/Isaac Gaston lost 1-6, 0-6

May 6

Milford 5, Smyrna 0

RESULTS First singles Josh Allison lost 0-6, 0-6; Second singles Austin Flowers lost 1-6, 1-6; Third singles Kris Woolson lost 2-6, 2-6; First doubles David Gonzalez/Zach Tilley lost 0-6, 0-6; Second doubles Isaac Gaston/Andy Zheng lost 1-6, 3-6.

Girls Tennis (9-5)

May 2

Smyrna 4, Sussex Central 1

RESULTS First singles Katherine Clark won by forfeit; Second singles Susana Orbe won 6-1, 6-2; Third singles Jessica Wattay lost 6-4, 6-2; First doubles Morgan Popovich/Mackenzie Thompson won 6-0, 6-1; Second doubles Leah Blair/Jacey Young won 6-2, 6-0.

May 6

Smyrna 5, Milford 0

RESULTS First singles Katherine Clark won 6-3, 6-2; Second singles Susana Orbe won 6-3, 6-2; Third singles Jessica Wattay won 6-4, 6-3; First doubles Morgan Popovich/Mackenzie Thompson won 6-4, 6-3; Second doubles Leah Blair/Jacey Young won 6-2, 6-3.

Boys Track (5-5)

May 2

CR 103.5, Smyrna 42.5

Smyrna 95, Laurel 41

RESULTS 1600-meter, Gabe Mojica, 4:43; 800-meter, Ludric Francis, 2:03; 1600-relay: Ludric Francis, Tarun Persaud, Aleyyo Monsanto, David Hall, 3:48; Triple jump, Jonathan Bradley, 38'3.5".